Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strava

13. 2. 2007

                                          Strava

Vaše kočka občas přivítá čerstvou stravu.Pokud chcete krmit kočku výhradně čerstou stravou,je nutné dbát na její nutriční vyváženost.

>Vajíčka>Některé kočky mají rády vajíčka.Jedno míchané vejce je dietní dávka,nikdy je nepodávejte syrové.

>Maso>Pečené,grilované nebo vařené podávejte rozřezané na kousky nebo mletá (nejlépe s trochou těstovin)

>Drůbež>Většina koček si pochutná na drůbežím mase,ale pozor! vykostěném.

>Ryby>Tuňáka v konzervě neni již nutno upravovat.Možná je dušená ryba,nikoli však vařená.

>Ovesná kaše>Kočky mají rády ovesnou kaši ale nepřidávejte cukr

>Pestrost>Pestrá strava je pro kočku zdravá.Zkuste různé druhy vhodné stravy (viz.nahoře),nakrmte svého miláčka monotónně.

Jelikož jsou moje názory nesprávné těmito radamy se neřiďte...Děkuji

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nerozumím Vašim radám II

(Lucie M.A., 19. 8. 2007 19:13)

Dobrý den,
stále mám velký problém s formulací Vašich rad - jsou nepřesné a zavádějící.
"možná je dušená ryba, nikoli však vařená" - slovíčko "nikoli" značí, že pro kočky není vhodná a neměla by se jim dávat vůbec, takže co takhle: "možná je vařená ryba stejně tak jako dušená" Chápete ten rozdíl? Slovíčko "nikoli" byste měla vkládat do vět, ve kterých chcete upozornit na nevhodnost dané stravy. Ta věta je velmi zavádějící a v podstatě postrádá logiku. Že dušené maso má více živin než maso vařené je možná pravda, ale nemyslím, že jen proto je vařené nevhodné. Také by určitě stále za zmínku, proč je vlastně dušené maso bohatší na živiny - jde mi o vysvětlení a ne jen o prosté konstatování. Pokud se pouštíte do rad, měla byste je podložit nějakými argumenty a ne se omezit na prosté konstatování. Nechci to popírat, jen mě prostě zajímá proč to tak je.
Jistě, vařené maso kočka může dostat i když není na dietě, ale vzhledem k tomu, že tak zavrhujete vařenou rybu mě překvapuje, že to teď tak obhajujete.
Pestrost je sice důležitá, ale měla byste určitě zdůraznit, že grilování a pečení by se mělo obejít bez tuku, soli, koření...atd. Tyto poznámky jsou velmi důležité, divila byste se, kolik lidí by kočce dalo kousek grilovaného masa, co měli k obědu. Takže opět, pokud se pouštíte do takových rad, měla byste se vyhnout podobným nepřesnostem, aby nedošlo k omylu. Ve vašich doporučeních jsem nikde nenarazila na zmínku, jak se má maso pro kočky grilovat či péct. A propos...navíc, tady dle mého to trochu s tou pestrostí přeháníte, myslím, že je úplně zbytečné grilovat či péct maso jen pro kočky, časově a energeticky docela náročné...ale jak je libo. Rozhodně bez tuku, koření, soli a jiných pro kočky nevhodných ingrediencí.
S tím tuňákem mám problém...vidíte, píšete co je tím myšleno, ale z těch Vašich rad čtu jen "tuňáka v konzervě není třeba upravovat" - jak mám z toho poznat, že nemyslíte "toho, co není v nálevu"? Je to velmi zavádějící. Nechci si radši ani představovat, čím lidi dle vašich nepřesných rad ty kočky krmí. Jim to může chutnat, jistě, ale je to pro ně naprosto nevhodné (sůl, barviva, koření...). K tomu tuňáku bych měla ještě jeden dotaz - co je to prosím za tuňákovou konzervu, ve které není "nálev"? Víte, v každé takové rybí konzervě najdete nějaký (solný) nálev, aby maso vůbec vydrželo. Rozhodně neznám žádnou tuňákovou konzervu bez nálevu, která je určena pro lidi a kterou zároveň bez obav mohu dát svojí kočce. Takže mi to prosím vysvětlete a doporučte mi tuňáka, co není slaný a neplave v nálevu.

Jistě, Vašimi radami se řídit nemusím, ale proboha, jak už jsem zdůraznila výše, jsou opravdu velmi nepřesné, velmi zavádějící a tím tak pro kočky nevhodné či dokonce nebezpečné. Bylo by tedy určitě namístě, abyste své rady trošku pozměnila, aby nemohlo dojít k nedorozumění. Máte přece kočky ráda a nechcete jim ublížit, že?
Děkuji za reakci.

Re: Nerozumím Vašim radám II

(milan, 24. 5. 2011 16:44)

reaguji na článek nějaké chytrolínky která vůbec neví co píše a naváží se do paní která dala alespoň pár rad jak těm našim kočkám spestřit jídelní lístek!Byl bych velice rád kdyby ta paní :moudrá: která rozebírá zda-li je tuňák v nálevu nebo nikoliv,přehodnotila situaci ve které se ocitla po tom co napsala!Je to děs a to nemluvím o gramatických chybách ale ta ....... je zcela mimo mísu vůbec neví o čem je řeč a jen tak tlachá!Napiš ty hvězdo svůj článek a své rady budu se těšit co vypotíš!Milan

Píčovinky

(Mishulinka, 16. 6. 2008 14:54)

Já si taky myslím, že je toto co zde píšete naprostá hloupost!!! Ani se to nedá číst!!

Dežotina

(Mishulinka, 16. 6. 2008 14:53)

Héj.. no to s mi snad jen zdá.. já se chci dozvědět něco o kotěti a tahle stránka je věnovaná pouze dospělým kočkám:(.. Tak čím mám krmit koťátko??

???

(mandy, 20. 1. 2008 13:10)

nesmyslný obsah. a propos..neřiďte se radami!!!!ne radamy!

co to má jako být ??????

(ajax, 3. 1. 2008 11:04)

opravdu to nechapu zpravte si to píšete tam uplne blbosti.

Odpověď na vaše otázky

(Autorka, 15. 8. 2007 17:20)

Dobrý den,
takže vařenou rybu můžete kočce přichystat ale obávám se že vařená ryba není tak obohacená na nutrieny jako právě ta dušená.
Ano,máte pravdu že toto maso by jste vařila jen v případě že by Vaše kočka měla dietu ale také jí ho můžete dopřát i tak,nebo ne?
Grilované a pečené maso se kočce může podávat právě kvůli důležité pestrosti.
Tuňákem v konzervě je myšlen ten,který není v nálevu.
Pokud máte nějáké pochybnosti podívejte se pokud možno,do knih právě o kočkách(ze kterých také někdy čerpám)a uvidíte že i tyto případy jsou také možné..tyto rady jsou pouze dobrovolné a píši je kvůli tomu že tyto zvířátka mám moc ráda,tudíž se těmito radamy můžete řídit a také nemusíte.

Děkuji

Nerozumím Vašim radám

(Lucie M. A., 15. 8. 2007 16:14)

Můžete mi prosím vysvětlit, proč zavrhujete vařenou rybu? Dušenou ano, ale ne vařenou? Zdá se mi to jako naprostý nesmysl. Tak jako mohu kočce připravovat vařené hovězí, drůbeží, stejně tak samozřejmě mohu uvařit rybu.
To maso bych rozhodně vařila v případě, že má kočka dietu (zvrací či má průjem), normálně bych jí dávala spíše syrové, které je přemražené. Maso bych rozhodně nepekla a ani negrilovala (?), už jen snad kvůli tomu tuku.
Rovněž mě zaráží, že doporučujete tuňáka v konzervě. Tuhle stravu bych tedy rozhodně nepodávala už jen z toho prostého důvodu, že obsahuje sůl. Takže nikoli "tuňáka v konzervě není nutno již upravovat", ale spíše "tuňákem (či jinou rybou) v konzervě rozhodně nekrmit". Pokud konzerva, tak jedině kočičí.